SKORZĘCIN

Ośrodek Wypoczynkowy w Skorzęcinie jest znany i popularny w całym kraju. To jeden z największych kompleksów wypoczynkowych w Polsce, a zarazem wspaniałe miejsce do spędzenia urlopu. Na powierzchni 41 ha, oferuje się turystom 6 tys. miejsc noclegowych.

 


 

ATRAKCJE

 

Biskupin
Biskupin

Odkryj te ponad XIIIw. osadę otoczoną jeziorem Biskupińskim! Wyjazd do grodu na pewno napadnie państwu w pamięć.
Więcej informacji na stronie pod *tym adresem*.

Zaurolandia
Zaurolandia

Chcą się państwo dowiedzieć troszkę więcej o stworzeniach, które niegdyś zamieszkiwały nasze ziemie? Odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące dinozaurów znajdą państwo w parku Zaurolandia!

Trasy rowerowe
Trasy rowerowe

Gdy najdzie państwa ochota na aktywną przejażdżkę okolicznymi trasami rowerowymi zapraszamy do zapoznania się z ich rozpiską pod *tym adresem*.

Rowerki wodne
Wypożyczalnia rowerków wodnych

W Skorzęcinie nie brakuje również wypożyczalni rowerków wodnych umiejscowionych wokół jeziora Niedzięgiel! Zachęcamy do skorzystania z oferty przy najbliższej wizycie na plaży!

Niedzięgiel
Park wodny na jeziorze Niedzięgiel

Zapraszamy państwa na jedną z największych atrakcji w okolicy, czyli do parku wodnego na jeziorze, który dumnie nosi tytuł największego parku wodnego tego typu w Polsce!
Więcej informacji pod *tym adresem*.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

 


 

INFORMACJE

 

Ośrodek położony jest w lesie pomiędzy jeziorami Niedzięgiel (640 ha powierzchni i 22 m głębokości), a jeziorem Białym (46 ha powierzchni i 10,2 m głębokości), które charakteryzują się bardzo czystą wodą, szeroką i piaszczystą plażą oraz łagodnymi brzegami jezior zachęcającymi do kąpieli i opalania się. Tu, nad czystymi jeziornymi wodami, oddychając świeżym powietrzem, przesyconym wonią lasów, można naprawdę odpocząć. Skorzęcin przez okrągły rok służy spragnionym wypoczynku. Dla turystów lubiących spacery zbudowane jest dobrze oświetlone i wygodne molo.

Na terenie ośrodka, zlokalizowane jest wesołe miasteczko, wypożyczalnia rowerów wodnych oraz sprzętu wodnego (łódki, windsurfing, kajaki) oraz bogate zaplecze handlowo-gastronomiczne. Działające na terenie Ośrodka wypożyczalnie sprzętu wodnego, dają możliwość, na doskonalenie swoich umiejętności w sportach wodnych. Z kolei dla amatorów sportów zespołowych istnieje możliwość gry w piłkę nożną na oświetlonym boisku ze sztuczną trawą (orlik), ręczną, koszykową, siatkową, a także w tenisa ziemnego (dwa korty).

Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie odbywają się liczne imprezy sportowo-rekreacyjno-kulturalne np. turnieje Beach Soccera, Mistrzostwa Polski Jachtów Żaglowych, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Żaglowych RC, plażowe turnieje piłki siatkowej, Otwarte Mistrzostwa w Pływaniu Długodystansowym, Zloty Miłośników Kadetów, wystawy psów rasowych, itp. Miejscowość ta jest doskonałym miejscem, na spędzanie urlopu, weekendu, uprawianie turystyki pieszej lub rowerowej.